Łupkowska strzelnica tętniła dziś życiem jak nigdy w ciągu roku. Blisko setka zawodników z czterech krajów, cała gama mundurów, odznak formacji. Stoiska wystawowe pełne sprzętu i zainteresowanych nim uczestników. Pokazy nowości - zarówno tych strzelających, jak i tych chroniących podczas codziennej służby lub po prostu ułatwiających pracę. Przybyli do nas dowódcy formacji mundurowych a także sympatycy "Łupkowskich Strzelb" - w tym poseł na Sejm RP - Piotr Uruski oraz pani Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego  - Maria Kurowska.

Ale z pewnością głównymi bohaterami byli zawodnicy a najczęściej dyskutowanym tematem - wyniki. Spójrzmy więc, jak wygląda sytuacja po dwóch konkurencjach - strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu 9x19 (PR-15 Ragun) na dystansie 25 m i strzelaniu z karabinka automatycznego 5,56 (MSBS Grot) mm na dystansie 100 m:

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na pierwszym miejscu plasuje się drużyna Zakładu Karnego w Łupkowie z 541 punktami . Tuż za nią - na drugiej pozycji - z 535 punktami jest drużyna Ligi Obrony Kraju. Trzecie miejsce przypada drużynie SPAP Rzeszów z ilością 529 punktów.

Wśród pań pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (517 pkt.), drugie - ZK Łupków (494 pkt. a trzecią pozycję zajmuje kobieca drużyna OISW w Rzeszowie z liczbą 422 pkt.

Jak widać różnice są na tyle niewielkie, ze jeszcze wiele może się zdarzyć. Wygląda na to, że o wszystkim może przesądzić rzut granatem. 

Pełną tabelę wyników znajdziecie w zakładce aktualna edycja / wyniki.

 

Pierwszy dzień "Łupkowskich Strzelb" 2018 mamy za nami. Czas na krótkie podsumowanie.

20 września 2018
Dzień pierwszy za nami

ŁUPKOWSKIE

STRZELBY